הירשמו לצפיה ב-1000 פתרונות מפורטים

איך להשתמש באתר כדי ללמוד חדו”א?

אתר חדו”א אונליין הוא מאגר ענק של תרגילים ופתרונות מדפי תרגילים אמיתיים בקורסי חדו”א שונים, והוא ממשיך לגדול בעזרת דפי תרגילים ומבחנים שמנויים שולחים לי.

מניסיוני, כדי להצליח בקורס חדו”א, אין חובה להבין את ההרצאות, אבל חשוב ביותר ללכת לתרגולים ולפתור את דפי התרגילים. המבחן הסופי לרוב מבוסס עליהם! לכן, האתר מתמקד רק בתרגולים, ללא הרצאות, ומכיל רק את החומר התיאורטי הנדרש לפתרון התרגילים, כדי שתלמדו רק מה שצריך כדי להצליח בבחינה. החומר התיאורטי כולל: הגדרות, משפטים, כללים וחוקים, שיטות נפוצות לפתרון תרגילים ועוד. הוא כתוב בפשטות ובתמציתיות, עם דוגמאות ואינו דורש ידע מקדים. אין צורך לעבור על כל דפי החומר התיאורטי. כל פתרון מכיל לינקים לדפים הרלוונטיים לפתרון, כך שאם אינכם מבינים משהו בפתרון, תוכלו ללחוץ על הלינק ולקבל הסבר מפורט.

בדרך כלל, קורסי חדו”א דחוסים בהרבה חומר בקורס אחד קצר. שעות התרגול בקורס מעטות מדי, ואינן מספיקות לרוב הסטודנטים, כדי להבין את החומר כראוי. פגשתי הרבה סטודנטים שגם אחרי שהלכו לתרגולים או צפו בפתרונות של תרגילים ומבחנים לא הבינו את החומר. לכן, הפתרונות באתר כתובים ברמה מאוד מפורטת ומופשטת, אינם דורשים ידע מקדים, מפנים לחומר התיאורטי הנדרש ואפילו מכילים גרפים איפה שצריך.

אז איך לומדים באתר?

דבר ראשון, הולכים לדף התאמה לקורס שלך ובוחרים את הקורס שלכם. שם תמצאו את רשימת הנושאים באתר הנלמדים בקורס שלכם. כל נושא ברשימה הוא לינק לדף המכיל הרבה תרגילים ופתרונות בנושא זה. כדי להצליח בחדו”א, הסוד הוא לתרגל, לתרגל ולתרגל! לכן, עברו על כל התרגילים והפתרונות בנושאים שלכם, כדי שתכירו את כל דרכי הפתרון, הטריקים והשטיקים 🙂

כל תרגיל מראה בלחיצת כפתור את התשובה הסופית לפני הפתרון המפורט. אני ממליצה לנסות לפתור לבד, ורק אחר כך ללחוץ על הכפתור של התשובה הסופית. אם הצלחתם, עברו לתרגיל הבא. אם לא הצלחתם או שאתם לא בטוחים בדרך הפתרון שלכם, מומלץ לעבור על הפתרון המפורט של התרגיל.

שנית, כדאי להשתמש בחיפוש המתקדם, כדי למצוא תרגילים הדומים לתרגילים המופיעים בדפי התרגילים שקיבלתם בקורס. אם לא מצאתם, אתם מוזמנים לשלוח לי את התרגיל ואני אעלה את הפתרון שלו לאתר, אם הוא כבר לא שם.

אני ממליצה להיות תמיד עם יד על הדופק ולפתור את דפי התרגילים שקיבלתם בקורס בזמן אמת. אם קיבלתם דף שאינכם מצליחים לפתור, עברו על כל הפתרונות באתר בנושא (תוכלו למצוא אותו ברשימה הכללית באתר או ברשימת הנושאים שקיבלתם מדף התאמה לקורס שלך). כך תלמדו את כל החומר הנדרש בזמן מקסימלי, שהוא כל הסמסטר.

אם לא הצלחתם לעמוד בקצב, כמו הרבה סטודנטים אחרים (כי יש עוד קורסים תובעניים בסמסטר), אל דאגה, האתר ייחלץ לעזרתכם! תוכלו להדביק את הקצב במהרה בזמן ובקצב שנוחים לכם. פשוט תעברו על דפי התרגילים שקיבלתם בקורס לפי הסדר, מהדף הראשון שאינכם מבינים. בכל דף תעברו על כל הפתרונות באתר בנושא הדף.

לבסוף, אם אתם לפני הבחינה ואינכם מצליחים לפתור מבחנים משנים קודמות, אל ייאוש! במקרה כזה, לא כדאי לעבור על כל דפי התרגילים לפי הסדר, ואפילו לא על כל הנושאים באתר שהופיעו תחת הקורס שלכם. תעברו על המבחנים שיש לכם, תתחילו מהנושא שמופיע הכי הרבה בבחינות (למשל, אינטגרלים) ותלמדו אותו – תנסו לפתור לבד, ואם לא הצלחתם, עברו על כל הפתרונות באתר בנושא זה. אחרי שאתם מרגישים בטוחים, עברו לנושא הבא שמופיע הכי הרבה במבחנים. תמשיכו כך, עד שתכסו את כל הנושאים שמופיעים במבחנים.

ועוד טיפ קטן, רצוי למצוא מבחנים של המרצים המלמדים אתכם בקורס. לכל מרצה יש את הסגנון שלו, ובדרך כלל, הם חוזרים על הסגנון שלהם. בנוסף, אם אינכם הולכים להרצאות, מומלץ ללכת להרצאה האחרונה. הרבה פעמים המרצה ידבר על המבחן בסוף השיעור האחרון ולפעמים הם נותנים מידע ממש שווה על הבחינה!

בהצלחה במבחן,

יונית

לחצו כאן ותתחילו ללמוד בחדו”א אונליין כבר עכשיו!

כדאי ללמוד ביחד - שתפו עכשיו